Sledujte nás

Ještě k tématu Blockchain

Dne 9.2.2021 proběhla úspěšná prezentace investiční příležitosti Rockaway Blockchain Fund (RBF). Zájemci mohou najít podklady po přihlášení do stránek klubu mezi investičními projekty. Několik členů klubu i investici už udělalo a další ji zvažují. Klubový fond VCBF bude otevřený ještě několik dní a plánujeme, že koncem měsíce investici provedeme. Podívejte se (po přihlášení do webu klubu), ať Vás to později nemrzí. 

V tisku se objevilo i několik článků. RBF pokračuje v nákupech firem a aktuálně má už zainvestovaných 22 společností. Bližší k jedné z aktuálních akvizic – vstupu do společnosti CENTRIFUGE – najdete na stránce Rockaway a Lupa.cz zde. Plánovaný objem 100 milionů USD, který nejspíše upíše RBF již za první rok, tak nebude dlouho ležet na účtech. Zvláště, když zhodnocení fondu je 500% za devět měsíců, jak píší úterní HN.

Zdá se, že kryptoměny a infrastruktura kolem nich v nejbližší době budou na vzestupu. Domníváme se, že množství subjektů, projektů a obecně účastníků trhu je už tak veliké, že už jen poroste. Lze tak předpokládat, že participace na „začátku“ má výrazný růstový potenciál. Samozřejmě, za předpokladu správného výběru. Přeci jen, každý venture kapitálový vstup do firem je ze své podstaty nejen velmi výnosný, ale samozřejmě i velmi rizikový. Proto využití fondu a tím diverzifikace do mnoha projektů může být zajímavá alternativa, jak na odvětví participovat a neriskovat více než zdrávo. Infografika na začátku článku ukazuje příklad firem z oblasti užití blockchain technologií.

Upozornění: uvedené nelze považovat za investiční doporučení. Venture Club má za cíl vzdělávat své členy a informovat je. Případná osobní investice každého je pak na zvážení konkrétní situace a zkušeností. 

[gtag event="single_post_view"]