Sledujte nás

Oslava 2. výročí v secesním klenotu v srdci Prahy – Opero 2018

Kdy? 30. 10. 2018 od 18:00 do 22:00
Kde? Secesní dům Opero; Salvátorská 8

V roce 2016 se osm známých rozhodlo spojit v jedno svou vášeň pro investice, dobrou společnost a důraz na etické, udržitelné a výnosné projekty. Díky tomu na podzim téhož roku vznikl Venture Club. Od té doby se nám podařilo rozšířit naše řady na 96 členů a společně jsme investovali více než 148 milionů korun do různých projektů u nás i v zahraničí. Mezitím jsme stihli uspořádat také desítky úspěšných akcí, a to jak investičních tak i čistě společenských. Nejenom kvůli tomu všemu jsme se rozhodli naše 2. výročí patřičně oslavit. Datum padlo na konec října – 30. 10. od 18:00 – 22:00. A kde? Vybrali jsme si k této příležitosti prostory secesního domu v Salvátorské ulici – místo, které dnes nese název Opero.

Proč právě Opero?

Secesní dům postavil roku 1908 – 1911 architekt Otakar Novotný pro majitele tiskařské firmy Jana Štence. Tiskaři se líbila koncepce, navržená Otakarem novým, která v sobě skloubila obytnou i průmyslovou část objektu. Díky tomu se v jednom domě spojila společenská i pracovní část Štencova života. Vycházeli zde díla předních českých umělců, a tak bylo obvykle u Štencovích potkat autory jako Max Švabinský, Jan Štursa nebo Jan Kotěra. Hlavní oblastí, kterou se tiskařské studio zabývalo, bylo zhotovování štočků pro knihy, fotografické dokumentace uměleckých děl od architektury po plány a kresby a dále reklamní fotografie technikou americké retuše. Firma se starala i o archivaci uměleckých děl, a tak během let 1908 – 1947 sesbírali více než 70 000 kusů skleněných negativů. Sbírka dnes tak patří k největším historickým souborům svého druhu.

Novodobá historie domu v Salvátorské ulici se začala psát v roce 2016, kdy se rozhodli tři muži – Pavel Přikryl, Pavel Bouška a Luboš Černý – vrátit domu jeho někdejší slávu. Dům prošel citlivou rekonstrukcí, jejímž cílem bylo vrátit objektu původní historickou podobu při současném splnění požadavků na funkčnost a moderní technické vybavení. Vytvořili tím místo pro práci a setkávání, které v současné době v centru Prahy nemá obdoby. Díky nim tak v samotném srdci starého města, jen pár kroků od Staroměstského náměstí, vznikl prostor, kde je možnost v klidu si sednout a pracovat, nebo jen zajít na kávu, a ve kterém si moderní design podává ruku se secesní architekturou.

Přijďte s námi oslavit naše výročí

Tímto bychom vás rádi pozvali na návštěvu Opera 30. 10. od 18:00 – 22:00, kdy zde proběhne oslava našeho 2. výročí. Akci pořádáme spolu s první inovační agenturou Direct People, která je jednou z firem, se kterou jsme se během našeho dvouletého působení na českém trhu spřátelili. Těšit se můžete na živou hudbu, luxusní catering nebo showcase různých typu investic – například do umění, energetiky či hodinek. Více informací o samotné akci najdete zde.

Akce je určena pro naše členy a jejich hosty. Pokud nejste členy klubu, můžete se registrovat zde.
[gtag event="single_post_view"]