Sledujte nás

Beaujolais Nouveau 2022

Letos pořádáme již sedmý ročník vydařené akce, stejné místo i čas- jako jiné roky – jen o týden později. Skvělé víno, občerstvení a atmosféra. Přihlášení je možné níže. Doporučujeme, neodkládejte registraci, počet míst je omezen.

Jak to vypadalo minule se můžete podívat zde: na YOUTUBE kanále VENTURE CLUBU.

V dávných dobách lidé rádi vychutnávali víno nové, protože vinaři po staletí neuměli vyrobit víno tak, aby se nekazilo. Beaujolais Nouveau je vyrobeno stejným způsobem jako všechna vína rodící se v Beaujolais, ale rychleji. To proto, aby si zachovalo svěžest a mladistvou rozvernost, nádech ovocného aroma a rychlého vykvašení. Od 19. století vinaři z Beaujolais dodávali mladé víno do Lyonu, kde se stalo tak populárním, že se mu začalo přezdívat „třetí lyonská řeka“, a záhy si ho oblíbili i Pařížané.
Mladé Beaujolais je ze zákona povoleno otevřít/konzumovat až od půlnoci 3. čtvrtka v listopadu. Původně to bylo pevně stanoveno na 15.  listopadu, ale protože datum často vycházelo na víkend, což z pohledu prodeje nebylo praktické, přešlo se na princip “posuvného” čtvrtka.

Registrace na akci je předem nutná a možná po přihlášení – tentokrát jen členům klubu a jejich hostům. Řádní členové mají vstupenku jednu druhou mohou dokoupit, pro nečlena klubu svého hosta za zvýhodněnou cenu. Základní členové mají místo jedno placeně za zvýhodněnou cenu, další pro nečleny pak je za plnou cenu. Při nedostatku míst mají přednost členové klubu a hosté řádných členů, před nečleny a hosty základních členů. Počet míst omezen, nenechávejte registraci na poslední chvíli. Platba předem na základě faktury po registraci na akci, převodem.

Předregistrace jsou uzavřeny – kapacita akce je naplněna. Chcete-li se přihlásit nyní jako náhradník, napište si e-mailem na petr.sedivy@ventureclub.cz. Je poměrně velká šance, že se to povede. Obvykle někdo odřekne před akcí.

Těšíme se na setkání – u skvělého vína, tapas a třeba i štrůdlu se zmrzlinou.

Petr Šedivý

Poznámka: Pokud se našich akcí účastníte předpokládáme, že jste očkovaní, po prodělaném onemocnění covid19, nebo máte negativní test. V každém případu se ale cítíte zdrávi. Děkujeme.

CP1 Café & Bistrot, Konviktská 24, Praha 1

nahrávám mapu....

Rezervace

Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pro více výhod zaregistrujte.

Rezervace jsou uzavřeny.

Vaše údaje zpracováváme podle zásad o ochraně osobních údajů.