Sledujte nás

Beaujolais nouveau

Letos pořádáme již osmý ročník vydařené akce, stejné místo i čas- jako jiné roky. Skvělé víno, občerstvení a atmosféra. Přihlášení je možné níže – a neodkládejte to, je omezený počet míst a je nás už hodně.

Jak to vypadalo minule se můžete podívat zde: na YUTUBE kanále VENTURE CLUBU.

V dávných dobách lidé rádi vychutnávali víno nové, protože vinaři po staletí neuměli vyrobit víno tak, aby se nekazilo. Beaujolais Nouveau je vyrobeno stejným způsobem jako všechna vína rodící se v Beaujolais, ale rychleji. To proto, aby si zachovalo svěžest a mladistvou rozvernost, nádech ovocného aroma a rychlého vykvašení. Od 19. století vinaři z Beaujolais dodávali mladé víno do Lyonu, kde se stalo tak populárním, že se mu začalo přezdívat „třetí lyonská řeka“, a záhy si ho oblíbili i Pařížané.
Mladé Beaujolais je ze zákona povoleno otevřít/konzumovat až od půlnoci 3. čtvrtka v listopadu. Původně to bylo pevně stanoveno na 15.  listopadu, ale protože datum často vycházelo na víkend, což z pohledu prodeje nebylo praktické, přešlo se na princip “posuvného” čtvrtka.

POZOR: Registrace na akci je předem nutná a možná po přihlášení do webu klubu – tentokrát jen členům klubu a jejich hostům. Bez zalogování se formulář neukáže.

Řádní členové mají jednu vstupenku v ceně členství a druhou mohou použít pro nečlena klubu, svého hosta, dokoupit za členskou cenu. Základní členové mohou lístek koupit za klubovou cenu pro sebe a svého hosta. Lístek lze objednat jen po přihlášení do stránek klubu.

Těšíme se na setkání – u skvělého vína, tapas, a třeba i štrůdlu se zmrzlinou .-)

Petr Šedivý

Poznámka: Nemáte-li členství, udělejte si ho – a nebo se zastavte na jiné otevřené akci. Děkujeme za pochopení.

CP1 Café & Bistrot, Konviktská 24, Praha 1

nahrávám mapu....

Rezervace

Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pro více výhod zaregistrujte.

Rezervace jsou uzavřeny.

Vaše údaje zpracováváme podle zásad o ochraně osobních údajů.