Sledujte nás

Venture Club investuje do krypto fondu Sigil.fund

Venture Club, investiční a společenský klub investorů, spustil pro své kvalifikované členy další investiční příležitost. Klubový fond vstupuje do nejstaršího kryptoměnového fondu Sigil.fund a vkládá prvních 100 tisíc eur.

Sigil.fund, nejstarší kryptoměnový fond se sídlem v Gibraltaru, byl v rámci Venture Club Invest představen již v únoru. Vzhledem k současnému pozitivnímu vývoji v oblasti kryptoměn a  zájmu investorů se rozhodli představitelé klubu projekt otevřít a nabídnout svým členům možnost investice. Pro začátek klub vložil prvních 100 tisíc eur. Věří, že v dlouhodobém výhledu budou kryptoměny nadále růst, a to nejen v oblasti technologií blockchainu, do kterých klub již investoval. 

Svými flexibilními vlastnostmi, tedy rychlou likviditou a žádnou minimální částkou či dobou držení, Sigil.fund dobře doplňuje další nabírané projekty Venture Clubu. V současné době se jedná o možnosti faktoringu objednávek automobilů ZEBRA, kde je doba investice stanovena na 4 až 5 měsíců, a financování startupu Stavario, u něhož se počítá s investicí na několik dalších let.

U Sigil.fund se jedná o plně regulovaný fond s československými kořeny se specializací na kryptoměny, decentralizované projekty a digitální aktiva. Založen byl již v roce 2018 Pavlem Stehnem, Michalem Šafránkem a dalším slovenským anonymním partnerem. Investice do tohoto projektu se zakládá na financování vybraného portfolia kryptoměn. Investor tak získává dodatečný výnos z oblasti decentralizovaných financí (DeFi). 

“Investiční projekt Sigil.fund jsme spustili pro kvalifikované členy Venture Clubu, kteří již nějakou investici v rámci klubu mají. Ti, kteří tedy chtějí rozšířit své investiční portfolio o dynamická a flexibilní aktiva s potenciálem, nyní získávají možnost tak učinit i s menšími částkami. Jinak by přímý vstup s minimální investicí ve výši 100 tisíc eur vyžadoval pro některé investory příliš vysokou expozici,” komentuje Petr Šedivý, CEO Venture Club Invest s.r.o. a dodává: “V době, kdy globální fondy dosahovaly průměrného výnosu okolo 35 %, se Sigil.fund vyšplhal až na 69 %. I nadále pravidelně překonává benchmark PwC regulovaných krypto fondů a řadí se tak mezi nejlépe performující fondy na celém světě. Ve Venture Clubu nám tak v rámci diverzifikace nabízených projektů, ale i z hlediska samotné úspěšnosti fondu, dávalo naprostý smysl jeho začlenění.” 

[gtag event="single_post_view"]