Sledujte nás

Venture Club podpořil deep-tech startup Sanezoo investicí ve výši 44 milionů korun

Praha, 20. prosince 2023 –  Investoři Venture Clubu navýšili svou investici do rychle rostoucí inovativní společnosti Sanezoo na celkem 44,44 milionu Kč. Česká společnost Sanezoo se zabývá automatizací kontroly kvality povrchů a naváděním robotů pomocí strojového vidění a umělé inteligence. V prestižní soutěži Zlatá medaile MSV 2023 byla oceněna v kategorii Inovace v automatizační technice a Industry 4.0.

Se deep-tech startupem SANEZOO spolupracujeme od jara letošního roku. Na podzim běželo u nás druhé investiční kolo, které končilo 18.12.2023. V úterý 19.12. pak valná hromada společnosti schválila navýšení kapitálu a emisi nových akcií. Celková investice klubu je nakonec více než dvojnásobná, proti prvnímu kolu. Historicky brněnská firma získala za pět let cca 5,5 milionu USD, z toho polovinu v letošním roce. Tržby má aktuálně na úrovni nižších desítek milionů Kč. V roce 2024 je plánuje na úrovni 150-200 milionů Kč. Rok 2024 zahájí i turné po USA. V rámci představení produktů v polovině ledna začne roadshow, která by měla pomoci následně k zřízení americké pobočky snad ještě v roce 2024. Půjde-li vše jako dosud, počítáme s budoucím prodejem firmy do 4-5 let na globálním trhu a za prémiovou cenu.

Sanezoo je 21. projekt klubu. Celková investice investorů Venture Club dosáhla včetně této poslední z prosince 2023 již hranice 575 milionů Kč. Gratulujeme a děkujeme za důvěru a spolupráci.

O investici se psalo například i na Euro anebo portálu Czech Crunch.

Poznámka: na fotografii jsou zleva CTO Sanezoo Luboš Lorenc, CEO Luboš Brzobohatý a CEO Venture Club Invest Petr Šedivý.

[gtag event="single_post_view"]