Sledujte nás

Co přináší červen, novinky ve Venture Clubu

Je toho mnoho, co stojí za zmínku. Tak minimálně nastíníme, ať Vám nic neuteče. 
V úterý 2.6.2020 jsme viděli jednu z nejzajímavějších prezentací v klubu – OCEANs siť goumet bister, brněnské společnosti 48OCEANs. Prezentace je nahraná nově v portálu, včetně business plánu, a jednáme o otevření investice. Zdravou stravu rádi podpoříme. První bistro by mělo fungovat  v září v Brně, další pak v Praze. Fotografie z vydařené akce najdete v galerii.

Nově jsou otevřené dva projekty – testujeme zájem členů. První je Flipping, projekt kde chceme nakoupit, rekonstruovat a prodat nemovitost, to celé  přes dceřinou společnost klubu a na Floridě. Pokud bude menší zájem, i tak lze realizovat zajímavý výnos přes českou společnost GLP Capital, která nám projekt 12.5. představila.  Cílíme na dvojciferný výnos a 1-2 letou investici, zajištěnou nemovitostí.

Druhým otevřeným projektem je další kolo financování projektu výroby baterií He3da, MES, přes holandský fond kvalifikovaných investorů – CFDF. Po návštěvě továrny (investoři dostali přes pana Kučeru z Battery Unite newsletter dnes, ostatní jej najdou u projektu Ukládání elektrické energie) jsme si jisti, že vše postupuje dobře. Připravujeme publikaci poznámek pro naše investory a případné zájemce o projekt. Pokud to zkrátím: tak zavádění sériové výroby se daří a produkt má vlastnosti očekáváme z laboratoře. Máme hotové finální produkty: 0,5MW úložiště pro průmyslové použití, úložiště pro rodinné domy (které lze i letos již objednat stávajícími investory). V září se otevře 17.9. slavnostně produkce v MES, kde uvidíme výrobky, elektrický kamion připravený na Dakar a detaily k nové elektrické lodi. Na druhou stranu, proti plánu i díky coronaviru máme 6-9 měsíců posun. Připojit se s investicí jde napřímo i přes klubový fond, do obou projektů.

Příští týden 9.6. se koná valná hromada PetExpert investorů – zváni jsou srdečně ale i všichni řádní členové. Od 17ti hodin začíná vlastní VH, od 18:30 pak pokračujeme diskusí řádných členů jak dál s projekty i klubem. Uvažujeme i o veřejných a pevně úročených nabídkách, možná vydáme klubový dluhopis? Určitě se stavte. 

12.6. je první obnovená klubová snídaně v Jaltě. Jako obvykle v pátek ráno probereme neformálně osobně co třeba a nestihlo se jindy. A když ne na snídani, uvidíme se určitě na koncertě 16.6., v úterý podvečer. Zahraje nám Bennewitzovo kvarteto. Přihlášky přes web klubu jako obvykle.

Pokud hledáte podrobnosti k investicím – podívejte se k projektům. Jsou uvedené nově u Flippingu, CFDF, Ukládání elektrické energie a PetExpertu.  Máme i dva nové články – VCZS zprávičky k novinkám na trzích a revue kde všude se psalo o LaFluence.

Máte-li otázky, ptejte se. Rádi odpovíme. Příjemné čtení a brzy na viděnou.
Petr Šedivý
 

[gtag event="single_post_view"]