Sledujte nás

Hašení suchou mlhou – nová revoluční technologie hašení

Další z unikátních startupů investorského klubu Venture Club je projekt Alatyr Hasicí Systémy a hašení suchou mlhou. Přináší revoluční patentované technologie pro hasiče, průmyslové provozy, budovy i domácnosti. Představuje zcela nové standardy v efektivitě, ekologičnosti, nákladovosti a využitelnosti v oboru prevence a hašení požárů. Díky svým schopnostem hasit i hoření chemických a ropných látek a zařízení pod proudem představuje plnohodnotnou náhradu pěnových a práškových hasicích přístrojů, které čeká v dohledné době plošný zákaz.

Hašení čeká revoluce, buďte u toho!

Další ze zajímavých investičních projektů, které vám přináší Venture Club, je před spuštěním. Jmenuje se Alatyr Hasicí Systémy a slibuje atraktivní investiční příležitost. Firma má plán, díky kterému chce být do pěti let globálně rozšířena a na minimální valuaci jedna miliarda CZK. Nabízí unikátní technologii hašení pomocí suché mlhy, která je certifikovaná a celosvětově patentovaná. Má za sebou také řadu fungujících instalací, provozních testů a také první úspěšné zkoušky u profesionálních hasičských sborů v Česku i na Slovensku.

Podstatou inovace je patentovaný systém trysek a rotorů od polské společnosti Telesto. Z jednoho litru obyčejné vody vytvoří až 20 miliard kapek o ploše 133 m2, tím vznikne 1,7 m3 páry, která požáru odebere vzduch i teplo, a on zhasíná. Dostřik suché mlhy je až 12 metrů, při zkouškách uhasí každý požár do 10 vteřin, a to včetně hořících olejů nebo elektrických zařízení, což jsou jinak obtížně uhasitelné materiály, je svým způsobem řešením i pro zvládání požárů baterií. Přesvědčte se sami:

Výhody hašení suchou mlhou

„Výhodou našeho hasicího systému jsou i nulové emise, žádné kontaminace hasící látkou a prakticky žádné vedlejší škody. Suchá mlha se při hašení odpaří téměř beze stopy a může se proto použít třeba i v elektrických zařízeních pod proudem,“ říká jeden z investorů projektu a člen Venture Clubu Václav Jung. Zkušený tým projektu Alatyr Hasicí Systémy už úspěšně vyjednává nebo realizuje dodávky hasicích systémů pro historické objekty, rafinerie, teplárny, veřejné hasičské sbory i výrobce armádní techniky.
„Projekt Alatyr Hasicí Systémy přináší nejenom jedinečné technické řešení, ale i skvělé načasování,“ upozorňuje Petr Šedivý. Evropská unie nyní tlačí na hasiče k využití šetrných technologií a od roku 2021 chystá zákaz práškových hasicích přístrojů, které by mohla nahradit právě technologie suché mlhy. I proto už investoři projektu zahájili malosériovou produkci hasicích přístrojů na suchou mlhu ve spolupráci s tradičním výrobcem Tepostop Přelouč, který dodává konvenční hasicí zařízení už od roku 1992.

Investiční příležitost spojena s hašením

Pro spuštění velkosériové výroby bude zapotřebí získat vstupní investici. Ve Venture Clubu už proběhl 29. DEN D, na kterém se členové klubu mohli poprvé s projektem seznámit. Druhé kolo, kde plánujeme mluvit více o konkrétním byznys plánu a formě spolupráce s klíčovými dodavateli, proběhne na 30. DNU D 3. 12.  Všichni členové klubu se mohou podívat na podklady k projektu v členské sekci webu po přihlášení v sekci Investice. Do konce roku členům Venture Clubu oznámíme, jak se mohou k této investici připojit.

[gtag event="single_post_view"]