Sledujte nás

Investice a prázdniny

Je léto a doba dovolených. Přesto čas letí jako bláznivý a i svět investování žije dál svým životem. Některé Venture Club projekty jsou zainvestované a pokud jste o nich uvažovali, příležitosti utekly. Jiné se otvírají, jiné platí i v létě – trvale, dovolená, nedovolená. Trochu naznačíme, připomenutí se jistě bude hodit. Navíc si  budete moci představit, jakými věcmi se  zabýváme a co konzultujeme v projektech, nad rámec klubových společenských akcí

Zainvestované projekty

Kolem klubu prošlo k dnešku k třiceti zajímavých projektů. Některé své investory našly. Například projekt výstavby luxusních bytů, recyklace gumy a výroba aktivovaného gumového prachu, softwarové projekty, či hudební klub s restaurací. Některé, jako třeba výstavbu 100 bytů severně od Prahy, členové klubu společně financují. Příklady?

Developerský projekt Praha 1

Projekt luxusního rezidenčního bydlení 32 bytů a 2,5 tis metrů komerčních prostorů připravoval menší developer – nevýhradně jsme zprostředkovávali  doplnění equity k již předschválenému úvěru Creditas. Objem poptané equity byl 20 Mil Kč, určený k doplnění cca poloviny prostředků požadovaných. Řešilo se právě před rokem, šlo o skvěle úročenou a jištěnou půjčku, otevřenou měsíc. 

Recyklace gumy

Technologií je více – celkem běžně dostupných všude po světě – a odstraní z namletých pneu kord, další dráty a plátno…a namletá směs 1-5 mm kousků se prodává dál zpracovatelům. Tuto směs kupuje firma, kde jsem byli a dál ji na prach – s úplně jinými vlastnostmi – namele, je to strojařina, skoro bez chlazení…a odstraní se z toho sýra…a po slisování je z toho surovina pro gumaře. Šlo o původní český patent a několik užitných vzorů. Firma je původní české vývojové pracoviště napojené na několik VŠ, mimo jiné stavební a strojní fakulty ČVUT Praha. Firma chtěla neprodávat patent, ani surovinu, ale ideálně po investici celý řetězec továren a návazných provozů. Šlo o  zpracování gumy (prvořadě), dřeva, kamene, sutě či betonu, nebo dokonce potravin. Investice 6-50 Mil Kč byla otevřená na podzim a investora našla za dva měsíce.

Sociální síť pro hledání parťáka

 Sociální síť pro hledání parťáka byl projekt s asi 21 tisíci uživateli, když jsme ho našli. Pro hledání parťáka či společníky ke sportu, turistice či jiné aktivitě. Je určený jednotlivci, firmám, může fungovat jako seznamka. Může obsahovat placené i  zdarma služby. Existuje web portál, aplikace pro mobilní telefony. Prošel již prvním kolem financování a pro další rozvoj hledal a našel investora. Investice byla orientačně 3-10 mil Kč v období tří let, řešilo a vyřešilo se počátkem letošního roku.

Hudební klub a restaurace

V centru, kousek od Václavského náměstí, se připravuje k otevření v září nový hudební klub s restaurací. Denní provoz bude poskytovat snídaně, občerstvení přes den, kavárnu a restauraci pro obědy. Noční, respektive podvečerní a  noční provoz pak nabídne hudební produkce, koncerty klubového charakteru z části zaštítěné zahraniční agenturou, kvalitní DJ produkci. Cílová skupina 30+, klientela Náplavky, či jiných barů. Majitelé – tři společníci, francouzi, měli zájem najít jednoho či několik společníků k dofinancování projektu. Gastro provoz bude zajištěn vedením osvědčeným člověkem, přetáhnutým z významného pražského hotelu, s osobními referencemi od člena Venture Clubu. Rozsah poptávané investice byl 10 mil Kč, řešilo se v červenci. Podmínky byly skvělé, návratnost necelé tři roky a výhled trvalého výnosu v zajímavé výšce. Inestor se našel za tři týdny.  

Otevřené investice

Některé jsou nové a jiné déle sledujeme a jednání zraje. Víte čeho se naši investoři nejvíce bojí? Ano, že jim uteče zajímavá příležitost, kterou neodhadnou a nechají ladem. I z menší investice se může vyklubat zajímavý potenciál. Aktuálně řešíme třeba první ze sítě CrossFit studií, výrobce přívěsů pro zahraniční trhy. Bavíme se s „hřebčínem“, ale také s výrobcem letadel či chystáme síť kogeneračních jednotek na skládkách v Polsku. A jestli máte umělecké sklony, můžete si vyrábět porcelán. Nebo si ho alespoň namalovat – na www.tajemstviporcelanu.cz, i bez investování. Spektrum příležitostí je široké a to ještě necháváme stranou osvědčené „produktové“ investice, jako je třeba Thomas LLoyd a například jeho české dluhopisy 7%. Otevřené příležitosti, výběr, stav k datu publikace:

Minipivovary na Sri Lance

Český projekt, rozjíždějící několik malých pivovarů v restauracích v Colombu, hledá na půl roku až rok půjčku k překlenutí období do profinancování exportní agenturou. Chcete-li krátkodobě s nadstandardním úrokem uložit až dva miliony korun, ozvěte se. Samozřejmě, pokud by jste měli zájem nejen o krátkodobé zapojení ale raději trvalé, i to je možné. (Ilustrativní foto.)

CrossFit studio

Kousek od stanice metra B se na Praze 8 připravuje k otevření areál, jehož součástí je i multifunkční budova se 4 patry. Bude sloužit k relax a sportovním, zdravotnickým službám, fysioterapii, kadeřnictví. Na posledním patru bude stravovací provoz, v přízemí vzniká CrossFit studio s unikátní koncepcí, návaznými službami a potenciálem franchisingu. Hledá společníka i zájemce o cvičení z řad veřejnosti, sportovců či trenérů. Otvírat se má kolem nového roku a projekt běží.  

Výroba prémiových přívěsů

Výrobce specifických nástrojů pro koncern VW vyvíjí přívěs na přepravu luxusních motorových člunů pro zámožnější klientelu a hledá partnery, se kterými bychom mohli tuto aktivitu rozvíjet. Vlastními silami pokrývají návrh, technickou dokumentaci a výrobu. Hledá jednotky milionů korun a vlastními silami dokončuje prototyp.  Jde o kusovou zakázkovou výrobu, pro konkrétní odběratele, známé předem. Zlaté české ručičky, jak se říká.

Hřebčín

Poskytovatel služeb v oboru chovu koní a jezdectví a dále pak pořadatelem sportovních, vzdělávacích i společenských akcí hledá investora pro další rozvoj projektu. Běží čtvrtá sportovní sezona pod novou hlavičkou a třetí sezona v pozici pořadatele sportovních akcí. Pokud máte rádi koně, business kolem nich, či jezdecký sport, je to zajímavé a jde o rozumné částky k jednání. 

Výroba ultralehkých letadel

Projekt na výrobu ultralight letadel s jet pohonem, s potenciálním využitím nejen v civilním, ale i vojenském sektoru. Existuje zalétaný prototyp letadla a chystá se další. Poptává se investice pro zařízení samostatného závodu, dokončení zkoušek a uvedení na trh v Evropě a hlavně pak Americe.
Hledáte velký projekt a potenciál? Tady je.

Umělecká porcelánová manufaktura

Renovovaný malíř, grafik, tvůrce porcelánu, má záměr delší dobu. Poslední dobou pro zvýšený objem poptávek a pozitivní ohlas na veřejné workshopy  se k myšlence vrátil a workshopy již běží. Stále má ale zájem o otevření porcelánové manufaktury, kde nosnou produkcí bude jeho tvorba a zázemí pro jiné umělce, či veřejnost. Investice může být od stovek tisíc, přes jednotky, či desítky milionů. Trh jsou i turisté, export a jedná se o zboží s vysokou přidanou  uměleckou hodnotou.  
 
Zajímavé projekty? Máte projekt, nebo zájem o investování do projektu či zajímavého produktu, s kterým má již někdo zkušenost a chcete získat reference? Případně, jen chcete něco se přiučit či poznat zajímavé nové přátelé? Přijďte se podívat a bude-li se Vám u nás líbit, podejte si přihlášku.  Nejbližší akce jsou v Kalendáři, podmínky členství pak v sekci O členství.

[gtag event="single_post_view"]