Sledujte nás

Investoři Venture Club vložili finance do robotiky a průmyslových automatů

Praha, 6. června 2022 – Členové Venture Club z.s. přes Venture Club Invest s.r.o. rozšiřují své investiční aktivity do oblasti robotiky a vývoje průmyslových automatů. Investorský klub navázal spolupráci se společností CCOE s.r.o., která chystá projekt robotizačního centra. V rámci této aktivity se společnosti domluvili na půjčce 5 milionů korun, která byla zároveň investorskou příležitostí pro členy Venture Club. Požadovaná částka se naplnila během týdne a v současné době běží jednání o možnosti dalšího navýšení financí, a tedy další investorské příležitosti. 

V případě projektu Evropského centra pro robotiku CCOE se jedná o konvertibilní půjčku s velmi zajímavým zhodnocením na dva roky, zajištěnou pohledávkou zapsanou v katastru nemovitostí. Po této době se investiční klub rozhodne, zda využije konverzi do podílu, nebo vezme úrok i jistinu. Společnost CCOE s.r.o. využije peníze na podporu a realizaci projektu Evropského centra pro robotiku, což firmě zajistí výrobu a dodávky pro partnery, kteří řeší robotizace průmyslové logistiky.

Petr Šedivý, CEO Venture Club Invest s.r.o. a předseda výboru Venture Club z.s. říká: „Nové možnosti spolupráce a investic jsou pro nás vždy velkou výzvou. Společnost CCOE s.r.o. jsme navštívili v jejím hostivařském provozu, kde jsme si naživo prohlédli práci, kterou firma dělá. Fungují jako velice schopná konstrukční kancelář s opravdu skvělým potenciálem. Projektu Evropského centra pro robotiku věříme a jsme rádi, že tuto investiční příležitost můžeme poskytnout právě členům našeho klubu – prostřednictvím půjčky přes SPV společnost Venture Club ERC, připravenou pro budoucí akvizici.“

Společnost CCOE s.r.o. je technologická firma, která se zaměřuje na podnikovou logistiku materiálů a výrobků s využitím elektromechanických a robotických zařízení. Pracuje na výzkumu a vývoji na úrovni prototypů a navrhuje technologicky-průmyslová řešení pro oblast zpracovatelského průmyslu a lehkého strojírenství. V rámci projektu Evropského centra pro robotiku se firma plánuje zaměřit na vývoj a výrobu víceosé robotické ruky a liftpointu pro roboty OMRON.

„Současný technologický trend je jasný a částečná náhrada lidské práce, speciálně v logistice průmyslu, je více než vhodná. Díky investorskému zapojení Venture Club ERC máme možnost investovat do rozvoje a výroby a pokrýt poptávku našich partnerů. Věříme, že spolupráce s Venture Club po dvou letech neskončí a najdeme další investiční možnosti,“ říká Jaroslav Šobr, Chief Designer CCOE s.r.o.

O Venture Club Invest:

Venture Club z.s. je investiční a společenský klub investorů a zájemců o investice, který sdružuje na 200 členů v investiční on-line platformě, provozované servisní organizací klubu, společností Venture Club Invest s.r.o. Skupina se zaměřuje na vyhledávání, organizování, spoluřízení investic, společenskou a vzdělávací činnost, zprostředkovává svým členům networking. Od roku 2016 přes něj prošly investice o objemu přes 390 milionů Kč. Mezi zainvestované projekty patří například všeobecné zdravotní pojištění psů a koček PetExpert, developerský projekt výstavby 108 bytů Klíčanka, projekt pro influencery a značky LaFluence či automobilka ZEBRA Group.

O CCOE:

CCOE s.r.o. je česká technologická společnost, zakladatel CCOE Industrial Lab., která se zaměřuje na podnikovou logistiku materiálu a výrobků. Vyvíjí elektromechanická a robotická zařízení. V rámci řešení umí dopředu stanovit ekonomické přínosy pro zákazníka. Mezi produkty patří návrh a vývoj průmyslových automatů, robotické řešení nebo speciální stroje pro chemický či potravinářský průmysl.

Předmětem podnikání je výzkum a vývoj do úrovně prototypů a návrh technologických průmyslových řešení v oblasti zpracovatelského průmyslu, automotive a lehkého strojírenství. Firemní technologické návrhy zahrnují robotickou cykloidní převodovku, bisférický kloub, logistické řešení pomocí přepravních AGV robotů včetně návrhu a vytváření prototypů, ale i speciální reaktor pro interesterifikaci margarínu s vícezonovým mícháním. Firma vlastní práva k periferiím a zařízením Lift-Point®, pomocí kterých se vytváří konkrétní řešení podnikového systému dopravy materiálu a výrobků.

[gtag event="single_post_view"]