Sledujte nás

Novým finančním ředitelem Venture Club Investu se stal Petr Štěpánek

Praha, 19. října 2022 – Novým finančním ředitelem Venture Club Invest, servisní organizace spolku Venture club, se stal ing. Petr Štěpánek. Zkušený ekonom a analytik bude kromě pozice CFO i v dozorčích radách některých společností, do kterých Venture Club v minulosti investoval. Štěpánek dříve působil jako CFO společnosti 2N TELEKOMUNIKACE, soukromý investor a externí finanční manažer. 

Společně s funkcí finančního ředitele Venture Club Investu  a člena výboru spolku Venture Club, se Petr Štěpánek ujal role člena dozorčí rady ve společnostech Zebra Group (český výrobce multifunkčních komunálních vozidel), Greenbuddies Charging (dodavatel nabíjecích stanic a úložišť) a Lafluence (firma podporující influencery se značkami na trhu). 

Petr Štěpánek ke své nové pozici říká: “Mým hlavním úkolem kromě standardní náplně práce CFO v investiční společnosti,  podpory zainvestovaných firem v oblasti finančního řízení a reportingu, je přispět k budování Venture Clubu coby silné investiční skupiny. 

Petr je absolvent VŠE s dlouholetou praxí v řízení financí ve výrobních firmách. Společnost 2N za jeho působení zněkolikanásobila obrat i zisk a úspěšně prošla procesem prodeje nadnárodní skupině. Petr se dlouhodobě věnuje investování nejen jako investor ale i jako konzultant v oblasti řízení projektů a firem. Jedna z jeho letošních aktivit je i aktivní účast v boardu investorů za Venture club v projektu výroby lithiových baterií HE3DA, MES.

Petr bude také oporou při výběru projektů pro budoucí investice Venture Clubu. Vítáme ho na nové pozici a věříme, že posune profesionální řízení našich aktivit na novou úroveň,” dodává ke jmenování Petr Šedivý, jednatel společnosti Venture Club Invest a předseda spolku Venture Club.

O skupině Venture Club:

Venture Club z.s. je investiční a společenský klub investorů a zájemců o investice, který sdružuje na 240 členů v investiční on-line platformě, provozované servisní organizací klubu, společností Venture Club Invest s.r.o. Skupina se zaměřuje na vyhledávání, organizování, spoluřízení investic, společenskou a vzdělávací činnost, zprostředkovává svým členům networking. Od roku 2016 přes něj prošly investice o objemu přes 440 milionů Kč. Mezi zainvestované projekty patří například zdravotní pojištění psů a koček PetExpert, developerský projekt výstavby 108 bytů Klíčanka, projekt pro influencery a značky Lafluence či automobilka ZEBRA Group.

[gtag event="single_post_view"]