Sledujte nás

Pojišťovnu PetExpert kupuje Americký Trupanion Další úspěšná investice Venture Club Investu

Praha, 9. listopadu 2022 – Český startup PetExpert, který se zabývá komerčním pojištěním psů a koček, koupila americká společnost Trupanion. Ta projekt zapojí do svých globálních plánů v poskytování těchto služeb. Pro investory spolku Venture Club, sdružených přes Venture Club Invest s.r.o., kteří do PetExpertu v jeho začátcích investovali, se jedná o jeden z nejúspěšnějších projektů vůbec. Americký Trupanion odkoupil 100% podíl v pojišťovně PetExpert. 

Americká společnost Trupanion, která je jedničkou na trhu v USA v odvětví pojištění domácích mazlíčků, odkoupila 100% podíl v českém projektu pojištění psů a koček PetExpert. Hodlá ho zapojit do svých globálních strategických plánů v tomto odvětví. Investorský klub Venture Club, který pomáhal PetExpertu v počátečních fázích, držel v pojišťovně 40% podíl. Odprodej podílu se stal jedním z nejlepších obchodů klubu vůbec a završil vzájemnou pětiletou spolupráci.  

Místopředseda výboru Venture Clubu Hanuš Brychta k transakci říká: “S PetExpertem jsme absolvovali prakticky celou jeho cestu od prvotní fáze startupu v roce 2017 až doposud, kdy se ho chopil velký nadnárodní hráč. Projekt se po celou dobu dynamicky rozvíjel a i díky poradenství, které Venture Club projektu poskytoval po celou dobu, byl úspěšnější. Došlo například ke konzultacím podoby webových stránek, spolupráce s chovateli a kynologickými svazy, zaměstnaneckým otázkám či prodejním kanálům třetích stran. Asistovali jsme i při samotném prodeji společnosti. Osobně považuji tento projekt za jednu z nejlepších investic Venture Clubu.”     

Akvizice společnosti PetExpert rychle rozšiřuje evropskou působnost společnosti Trupanion do České republiky a na Slovensko. Podle všech očekávání budou následovat Belgický a Polský trh v nadcházejících měsících. 

O skupině Venture Club:

Venture Club z.s. je investiční a společenský klub investorů a zájemců o investice, který sdružuje na 240 členů v investiční on-line platformě, provozované servisní organizací klubu, společností Venture Club Invest s.r.o. Skupina se zaměřuje na vyhledávání, organizování, spoluřízení investic, společenskou a vzdělávací činnost, zprostředkovává svým členům networking. Od roku 2016 přes něj prošly investice o objemu přes 440 milionů Kč. Mezi investované projekty patří například úspěšně prodané projekty zdravotního pojištění psů a koček PetExpert a, developerský projekt výstavby 108 bytů Klíčanka, nebo zainvestované,  projekt  pro influencery a značky Lafluence či automobilka ZEBRA Group.

[gtag event="single_post_view"]