Sledujte nás

Společensky odpovědné investování

Thomas LLoyd je jedna z velmi zajímavých investičních příležitostí, se kterou se stojí za to seznámit. Zeptejte se nás.  

Blackrock a Goldman Sachs masivně sázejí na infrastrukturu a Impact Investing – společensky odpovědné investování.

ThomasLloyd svými investicemi do infrastruktury již léta sleduje investiční filozofii Impact Investing – společensky odpovědné investování a dosahuje tím trojice výnosů v podobě ekonomické, ekologické a sociální návratnosti. Nejnovější vývoj v celosvětových investičních domech a velkých bankách podtrhuje atraktivitu tohoto tržního segmentu a dokazuje, jak je tato udržitelná investiční strategie ceněna na trhu z hlediska jejího budoucího potenciálu.

Jak uvedl Handelsblatt, Blackrock, celosvětově největší správce majetku, se nyní ještě intenzivněji zaměří na obchodní transakce související s infrastrukturou.Společnost podle zprávy „Wall Street Journal“ plánuje převzít dva Private Equity fondy firmy First Reserve Corp., které investovali 3,7 miliardy dolarů do infrastrukturních projektů. 

Impact Investing – společensky odpovědné investování – z okrajové záležitosti k hlavnímu proudu 

Jak píše The Economist, „Impact Investing – společensky odpovědné investování“ jako investiční platforma je pro investory stále atraktivnější a svoji pozici okrajové záležitosti již dávno opustil. Ukazují to i strategická rozhodnutí velkých bank a globálních finančních společností v posledních dvou letech. Blackrock je aktivní i v tomto segmentu a ve spojitosti s tím založil novou divizi „Impact“.

Tato oblast přitahuje i další celosvětové hráče: investiční banka Goldman Sachs v nedávné době získala společnost zaměřenou na Impact Investing – společensky odpovědné investování a americké Private Equity společnosti Bain Capital a TPG otevřely Impact Funds. Hlavním důvodem pro tyto aktivity je zvýšená poptávka investorů. Sektor byl kromě toho posílen zvýšeným zájmem o politiku a vývoj průmyslových standardů. Impact Investing – společensky odpovědné investování také intenzivně podporují mezinárodní organizace jako Spojené národy a globální Task-Force pod záštitou států G8.

[gtag event="single_post_view"]