Sledujte nás

Thomas Lloyd – investice s přímým podílem na výnosech

Informace o dění ve společnosti Thomas Lloyd (TLL) vám přinášíme od samého vzniku klubu. Klub jsme totiž zakládali i proto, že jsme chtěli, aby si lidé o dobrých zkušenostech s investicemi TLL řekli mezi sebou. Thomas Lloyd je konzervativní a nadstandardně výnosná investice s přímou participací na výsledku společnosti a s ekologickým a společenským dopadem, což zapadalo do naší sféry zájmu. Letos ke konci roku ale dochází v TLL k výraznějším změnám. Proto jsme se rozhodli věnovat tématu investic do budování infrastruktury další vzdělávací akci pro investory a také tento článek.

 Co nebo kdo je vlastně Thomas Lloyd?

Pokud nevíte, kdo je Thomas Lloyd, nelamte si nad tím hlavu. Nejde o žádnou zakládající osobnost, která by dala společnosti jméno a nemá nic společného ani s Lloyds bank. Nejde ani o britský projekt, jak by se podle názvu mohlo zdát. Původ projektu je německý a i díky tomu je řízený s veškerou německou důsledností, přesností a pečlivostí.

Historie společnosti počítá již přes 100 úspěšně realizovaných infrastrukturních projektů, které proběhly ve 22 zemích, zejména v USA, Kanadě, na Filipínách a aktuálně v Indii. Společnost vznikla v roce 2003 a investiční vklady prodává převážně v podobě neveřejných nabídek. Proto se v tomto článku nedozvíte nic o konkrétních investičních produktech ani procentech výnosu. Pokud vás přesto téma výnosných a přitom konzervativních investic zaujalo, kontaktujte nás, nebo se rovnou registrujte ke členství v klubu. Jste-li již členy, vše najdete po přihlášení v sekci Produktové investice – Thomas LLoyd. Teď ale zpátky k tomu, o co vlastně jde.

Vize infrastrukturních investic s dopadem

Společnost Thomas Lloyd se zabývá budováním infrastruktury v rozvojových a rozvíjejících se zemích. Sbírá peníze od soukromých investorů a využívá je k financování projektů zaměřených na výrobu energie, dopravu, telekomunikace, sociální služby či budování sítí pro zásobování a zpracování odpadů. Staví aktuálně dva typy elektráren na alternativní zdroje: solární elektrárny a spalování biomasy. Poté co tyto stavby vybuduje a uvede do provozu, prodá je obvykle vládě v dané zemi, státním fondům a organizacím nebo bankám. Nově bude obchodní model jiný a další akvizice se pořizují a budou pořizovat za účelem držení a výnosů z dlouhodobého provozu.

Společnost přitom nesleduje pouze ekonomickou výnosnost projektů. Jejich závazek zní: Realizujeme udržitelné hodnoty. „Vedlejší” výnosy mají ekologický a sociální charakter. Thomas Lloyd naplňuje odpovědnost jak vůči investorům, tak k životnímu prostředí a obyvatelům příslušných lokalit. A úžasné je, že svoji šestnáctiletou historií prokazují, že je to možné a díky tomu udávají trend impact investments na celém světě.

Ostrov Negros, Filipíny aneb jak to probíhá v praxi

Třeba na ostrově Negros společnost Thomas Lloyd financovala, podílela se na vývoji, postavila a poté připojila k síti již 5 solárních elektráren. V současnosti ve stejné lokalitě dokončuje 3 elektrárny na biomasu, první z nich je právě uváděna v provoz. Elektrárny na biomasu budou spalovat odpadní produkt ze sklizně cukrové třtiny, která je na ostrově velmi rozšířená. Do těchto projektů společnost investovala již skoro 700 milionů dolarů a výsledkem jsou elektrárny o celkovém výkonu 272 megawattů. 
Společnost vytváří velké množství pracovních míst, a to nejen ve fázi výstavby elektráren, ale i pro následný provoz. Přes 80 procent zaměstnanců tvoří místní obyvatelé. Pro část pracujících a jejich rodiny je zabezpečeno ubytování na místě. Zdravotní střediska, která budují, jsou k dispozici zaměstnancům i dalším obyvatelům v lokalitě. K celkovému posílení regionu přispívá budování sítě zásobování a likvidace odpadů. Rozvíjejí se místní obce, lokální pěstitelé a výrobci potravin i stravovací firmy. Svými příspěvky do „zvláštního fondu pro vzdělávání“ společnost podporuje budování škol a sociálních zařízení.

Sociální, environmentální a hospodářský dopad investic do obnovitelných zdrojů na ostrově Negros na Filipínách se společnosti Thomas Lloyd povedlo prokázat a kvantifikovat ve formě Zprávy o dopadech z r. 2018, která je spolu s dalšími dokumenty k dispozici pro členy klubu po přihlášení do členské sekce webu, nebo na vyžádání. Dokument ukazuje, že výsledkem investic nejsou jen čísla výnosů v tabulce, ale skutečný rozdíl v kvalitě života místních obyvatel.

Plánované změny v produktech Thomase Lloyda

Na produktech Thomas Lloyd nás zaujalo, že jde o konzervativně řízené investice s přímou participací na výsledcích společnosti, obvykle ne o firemní dluhopisy, které jsou v poslední době často považovány za rizikový investiční instrument. Přímý podíl na výsledku projektu je nakonec model, který uplatňujeme v klubu i pro naše vlastní investiční příležitosti. V nadcházejících měsících TTL plánuje téměř všechny podílové produkty a jednotlivé fondy uzavírat. Nahradí je jinými produkty, které odpovídající vysoké bezpečnosti a obvyklejším úrokovým sazbám.

Zcela jistě TLL zavírá splátkový produkt VARIO, který pořídíte již v řádech jednotek tisíc měsíčně. Mění se i podmínky jednorázových smluv, kde můžete investovat v řádech desetitisíců až statisíců Kč. TLL nabízí vhodné produkty i pro kvalifikované investory a i ty se změní.

Do projektu Thomas Lloyd vložilo a vkládá důvěru mnoho investorů našeho klubu. Věříme, že odůvodněně, že nás výsledky nezklamou a rádi tento druh investice doporučíme i dalším zájemcům. Chcete-li získat další informace, kontaktujte nás. Detaily najdou členové i v členské sekci po přihlášení  – včetně několikaleté historie a aktuálního seznamu otevřených příležitostí. Diskutovat problematiku TLL můžeme i na večeru klubu dne 8. 10. 2019. Využijte příležitost. Věříme, že je vhodná chvíle podívat se na to, co končí a co začíná. Můžete získat výborný produkt vhodný do vašeho investičního portfolia.

[gtag event="single_post_view"]