Sledujte nás

Beaujolais nouveau

Díky nouzovému stavu do 20.11. se akce v Cafe a osobní setkání 19.11. bohužel neuskuteční. Jako poděkování Venture club pošle řádným členům 19.11. láhev beaujolais. Musíme letos ochutnat sami doma .) Chcete-li si připomenout, jaké to bylo minule, video je na youtube kanále Venture Club z.s.

Všichni se uvidíme později – nouzový stav jednou končí – a u sklenky popovídáme. Na zdraví, přátelé. 

Letos pořádáme již pátý ročník vydařené akce, stejné místo i čas- jako jiné roky. Skvělé víno, občerstvení a atmosféra. Registrace možná již nyní níže – pozor, do 18.11.2020 a letos díky zájmu ale jen po přihlášení do portálu, pouze pro řádné členy klubu a s těch základních pro, co mají letos novou klubovou investici. Nejste členy? Registrovat se můžete zde, investování je možné již od 10 tisíc Kč. (Pokud se akce nebude moci uskutečnit v Cafe, obdrží účastníci Beaujolais nouveau kurýrem, letos bude skvělé! A uvidíme se online.)

V dávných dobách lidé rádi vychutnávali víno nové, protože vinaři po staletí neuměli vyrobit víno tak, aby se nekazilo. Beaujolais Nouveau je vyrobeno stejným způsobem jako všechna vína rodící se v Beaujolais, ale rychleji. To proto, aby si zachovalo svěžest a mladistvou rozvernost, nádech ovocného aroma a rychlého vykvašení. Od 19. století vinaři z Beaujolais dodávali mladé víno do Lyonu, kde se stalo tak populárním, že se mu začalo přezdívat „třetí lyonská řeka“, a záhy si ho oblíbili i Pařížané.
Mladé Beaujolais je ze zákona povoleno otevřít/konzumovat až od půlnoci 3. čtvrtka v listopadu. Původně to bylo pevně stanoveno na 15.  listopadu, ale protože datum často vycházelo na víkend, což z pohledu prodeje nebylo praktické, přešlo se na princip “posuvného” čtvrtka.

Těšíme se na setkání, přátelé. Na zdraví! …toho není nikdy dost, že?

Petr Šedivý a výbor Venture clubu

P.S.

Registrace je možná jen po přihlášení do portálu, přihlaste se nejdříve a poté v Kalendáři můžete udělat registraci na akci. Účast Vám – pokud splňujete podmínky účasti – rádi potvrdíme. Už je nás moc, … Díky za pochopení.

Rezervace

Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pro více výhod zaregistrujte.

Rezervace jsou uzavřeny.

Vaše údaje zpracováváme podle zásad o ochraně osobních údajů.