Sledujte nás

Beaujolais nouveau

Letos pořádáme již šestý ročník vydařené akce, stejné místo i čas- jako jiné roky. Skvělé víno, občerstvení a atmosféra. Přihlášení je možné níže – máme několik posledních míst. (Pokud by nebylo možné se potkávat – rozpošleme zásilku řádným členům jako loni, při covidovém lockdownu.)

Jak to vypadalo minule se můžete podívat zde: na YUTUBE kanále VENTURE CLUBU.

V dávných dobách lidé rádi vychutnávali víno nové, protože vinaři po staletí neuměli vyrobit víno tak, aby se nekazilo. Beaujolais Nouveau je vyrobeno stejným způsobem jako všechna vína rodící se v Beaujolais, ale rychleji. To proto, aby si zachovalo svěžest a mladistvou rozvernost, nádech ovocného aroma a rychlého vykvašení. Od 19. století vinaři z Beaujolais dodávali mladé víno do Lyonu, kde se stalo tak populárním, že se mu začalo přezdívat „třetí lyonská řeka“, a záhy si ho oblíbili i Pařížané.
Mladé Beaujolais je ze zákona povoleno otevřít/konzumovat až od půlnoci 3. čtvrtka v listopadu. Původně to bylo pevně stanoveno na 15.  listopadu, ale protože datum často vycházelo na víkend, což z pohledu prodeje nebylo praktické, přešlo se na princip “posuvného” čtvrtka.

Registrace na akci je předem nutná a možná po přihlášení – tentokrát jen členům klubu a jejich hostům. Řádní členové mají vstupenky dvě a druhou mohou použít pro nečlena klubu, svého hosta. Základní členové mají místo jedno v ceně členství, další pak placeně.

Těšíme se na setkání – u skvělého vína, tapas, a třeba i štrůdlu se zmrzlinou .-)

Petr Šedivý

Poznámka: Pokud se našich akcí účastníte předpokládáme, že jste očkovaní, po prodělaném onemocnění covid19, nebo máte negativní test. V každém případu se ale cítíte zdrávi. Děkujeme.

CP1 Café & Bistrot, Konviktská 24, Praha 1

nahrávám mapu....

Rezervace

Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pro více výhod zaregistrujte.

Rezervace jsou uzavřeny.

Vaše údaje zpracováváme podle zásad o ochraně osobních údajů.