Sledujte nás

Biomateriály pro 21. století

Večer věnujeme perspektivnímu odvětví – pokročilým biomateriálům, odbouratelným materiálům použitelným v medicíně lidí, veterinární medicíně i kosmetickém průmyslu. Zvažujeme podpořit zajímavý budoucí startup nebo spin-off. Večer připravený ve spolupráci s brněnským pracovištěm působícím v rámci CEITEC v Brně, vedeném Doc. Ing. Lucy Vojtové, Ph.D., věnujícím se dlouhá léta výzkumu v zmíněných oblastech. Můžete se těšit na zajímavé téma.

Jak to celé pro nás skoro už před rokem začalo? Kolega Radim Horák se náhodou potkal s paní docentkou a povídali si. Vyplynulo, že výzkum, jako už mnohokrát, vymýšlí zajímavé věci, které končí publikací v odborném tisku a v šuplíku. Vznikají biomateriály, nad kterými lékaři, laboranti, či další jásají a komentují to, že „tohle“ by potřebovali. A je jedno, zda jde o odbouratelnou náhradu kůže, pro hojení spálenin. Fixaci poškozené páteře, kloubní náhrady, či lepší „agar“ pro biology. A že by bylo vlastně prima alespoň některým materiálům pomoci na svět do komerčního užití.

Pak jsme si  několikrát volali, psali, zajeli se i do CEITEC podívat. A téma nás zaujalo natolik, že jsme se rozhodli udělat na začátek informační večer, právě na téma biomateriály. Výzkum, vývoj, uvádění do praxe, patenty,.. I jen dozvědět se, jak to v této oblasti chodí stojí za to. Navíc, třeba něco vymyslíme, jak dál pokračovat…

První část večera věnujeme rekapitulaci projektů a novinkám v klubu, vlastní prezentace začíná v 18 hodin.

Díky nouzovému stavu a době covidové, večer je on-line. Přihlášení níže, jako obvykle.

Těší se

Petr Šedivý

Microsoft Teams Meeting, online, Praha 1

nahrávám mapu....

Rezervace

Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pro více výhod zaregistrujte.

Rezervace jsou uzavřeny.

Vaše údaje zpracováváme podle zásad o ochraně osobních údajů.