Sledujte nás

Novinky v projektu výroby baterií He3da a elektromobilita

Původně plánovaný Den D 29 – hašení – jsme posunuli o měsíc – důvod je dvojí: Více času na přípravu se hodí a pak, v projektu Ukládání elektrické energie je hodně novinek, blíží se uzavření investice. Zařadili jsme proto večer věnovaný bateriím He3da a elektromobilitě. Podíváme se na téma z jiného pohledu, než jste dosud měli možnost nejspíše vidět a pozvali jsme dva prezentující: Jaroslava Kučeru z Battery unite a Jakuba Jedličku, z Green24.

Jaroslav Kučera, z Battery unite, večer zahájí. Blíží se konec „úpisu“ akcií první tranše a tak je dobrý důvod, podívat se, co je nového, jak to vypadá s přípravou výroby, jak proběhla soutěž NASA iTech 2019. Podíváme se na aplikace pro automotive. A protože pro úspěch projektu bude rozhodující užití baterií, dohodli jsme druhého přednášejícího a téma elektromobility. Dobíjecí stanice tvoří zajímavou část trhu a věříme, že je to zajímavé pro každého.

Elektromobilita je trend, který není možné přehlédnout. O reálných problémech nabíjení elektromobilů, kapacitě elektrické sítě, ale také o centrálním portálu pro správu nabití Vašeho auta na baterie si budeme povídat s Jakubem Jedličkou. Navázat pana Jedličku jen na jednu firmu je složité, proto zde uvádíme seznam:

Hovořit proto budeme hlavně o tom, jak to dnes s elektromobilitou opravdu je. Ne o vzletných vizích korporací, které se mohou, ale take nemusí stát realitou.  Projekt elektromobility vznikl v polovině roku 2016 a je společným dílem českých firem v oblastech designu, elektrotechniky, telekomunikací a softwarového inženýrství. Společnost Green24 napnula všechny své síly a během relativně krátké doby spatřil světlo světa první rychlodobíječ elektromobilů Nikola kompletně vyrobený v České republice vyplňující díru na trhu, kde prozatím dominují drahé zahraniční výrobky bez smysluplné uživatelské podpory.

Se vznikem řady dobíjecích stanic Nikola vyvstala potřeba software pro správu sítě nabíjecích stanic a aplikace pro uživatelskou obsluhu dobíjecích stanic. Čeští programátoři tak ve spolupráci s uživateli přišli s jednoduše ovládanou aplikací pro chytré telefony, kterou obohatili praktickými vychytávkami. Díky vývoji první české rychlonabíječky NIKOLA implementovali OCPP (Open InterCharge Protocol). To je přimělo k zamyšlení kam ji lze připojit a proto se stali take CPO (Charge Point Operator) nebo česky operátorem dobíjecích stanic díky systému Polyfazer.  Technologii používá například ČEZ pro účtování svých nabíjecích stanic.

Participace předpokládá podpis klubového NDA – jde vyřešit až na místě, samozřejmě. První pezentace začne v 18 hodin, druhá v 19 hodin. Pozor, vstup bude možný již od 17ti hodin, pro prostor na diskuzi mezi účastníky, se zajištěným občerstvením.

Akce je určená členům klubu a jejich hostům, investorům, po podpisu klubového NDA (první prezentace je jím podmíněna). Stávající členové mají vstup zdarma, ostatní za cenu 200 Kč, bez ohledu na to, zda jsou investory projektu Ukládání elektrické energie. Doporučujeme se přihlásit včas.

Park Atrium u spol. 2N, Pod Vinicí 2028/20, Praha 12

nahrávám mapu....

Rezervace

Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pro více výhod zaregistrujte.

Rezervace jsou uzavřeny.

Vaše údaje zpracováváme podle zásad o ochraně osobních údajů.