Sledujte nás

Den D 48 Factoryard1842 – posunuto

Termín 20.9. byl zrušený – předpokládáme prezentaci v náhradním termínu. Omlouváme se.

Den D 48 představí: developerský projekt využití staré továrny – zajímavý architektonický počin, kde vzniknou lofty, hotel a lázeňské zázemí. Projekt se nám líbil, chceme si ověřit reakci členské základny a zvažujeme jeho otevření. Oslovil nás záměr vlastníka, jeho dopis začínal před létem takto:

Jsem dlouholetým vlastníkem historického industriálního areálu v Krkonoších a rád bych mu dopřál novou důstojnou roli formou konverze na volnočasový resort. Nejedná se ovšem o klasickou rekonstrukci, ale doslova o adaptaci původních budov pro nové funkce a doplnění moderními technologiemi. Základním principem je respekt k fabrice, přírodě a k okolnímu prostředí. Objekty nebudeme nijak významně stavebně upravovat, naopak nové funkce přizpůsobujeme stávajícím dispozicím. Výsledkem je naprosté minimum nových stavebních materiálů, žádný beton apod. Chceme v maximální míře využít to, co tam je dnes a zachovat charakter této půvabné fabriky. Ona sama je také velmi unikátní – byla postavena v r. 1842 původně jako mlýn na mletí obilí, až později se z ní stala textilka, proto jako jediná v Evropě stojí na kopci a má specificky příjemné rozložení budov do podoby jakéhosi mikroměsta, se dvěma rybníky, vzrostlým parkem a několika náměstíčky. Díky umístění jsou z ní krásné dlouhé výhledy do všech světových stran (i na Sněžku:) a pocitově je tam „každý den neděle“. Navíc geofyzikální průzkum a data v archivech ukázaly, že přímo pod areálem jsou vydatné termální zvodně. Máme platné stavební povolení, architekta, stavební dozor, šikovnou stavební firmu atd, máme připravené i potřebné obchodní a provozní modely a partnery.

Bližší informace k projektu najdete v sekci Investice, včetně materiálů ke stáhnutí krátce před akcí. Doporučujeme, podívejte se na prezentaci předem, lépe si připravíte otázky.

Program:

17:00 – 17:50 představení členů, novinky v projektech

17:50 – 18:00 Přestávka

18:00 – 20:30 Prezentace, projekt Den D 48 Factoryard1842, Dušan Barnáš, vlastník areálu a projektu na jeho revitalizaci

Den D je dostupný členům VENTURE CLUBU ON-LINE i OSOBNĚ, nicméně jen po předchozím přihlášení níže a podpisu NDA. Pro členy s základním členstvím jen po úhradě vstupného, jedno zda se účastní osobně nebo on-line. Drobné občerstvení zajištěno. Pro nečleny není vstup možný, omlouváme se.

Pokud jste chtěli přijít jako hosté, je potřeba mít minimálně  základní členství  – pak se jde přihlásit. Nebo nás navštivte na některé z otevřených akcí určené i pro nečleny, pátečním klubovém ránu nebo na prezentaci.

Těšíme se na setkání.

Petr Šedivý

 

Park Atrium u spol. 2N, Pod Vinicí 2028/20, Praha 12

nahrávám mapu....