Sledujte nás

Kontrabasový koncert – pocta L. E. Larssonovi

Zveme vás tímto na 2.6.2017 na další koncert Hudby bez hranic – pocta L.E.Larssonovi. Premiéra kontrabasového koncertina v Čechách se totiž hned tak neslyší.  Švédské hudby taky je vůbec poskrovnu, a přitom je velmi pěkná, zejména tato romantická. Akce se koná pod záštitou paní švédské velvyslankyně a opět v krásném prostředí barokního reflektáře dominikánů, v Jilské ulici, Praha 1. Pořádá v rámci cyklu komorních koncertů Hudba bez hranic spolek České kořeny a my rádi pozvání tlumočíme dál.

ŠVÉDSKÝ KONCERT aneb pocta Lars Eriku Larssonovi

2. června – v 19.00 hodin

barokní refektář dominikánského kláštera, Jilská 7a, Praha 1
Martinů Strings Prague Jaroslav Šonský – dirigent (Švédsko/ČR) Jan Smažík – kontrabas Lars Erik LARSSON – Romance Carl NIELSEN – Serenáda pro smyčcový orchestr – op. 1 Lars Erik LARSSON – Concertino pro kontrabas op. 45 – česká premiéra Franz SCHUBERT – Smrt a dívka – 1. věta
Hudba Larsse Erika Larssona, švédského skladatele období pozdního romantismu, není u nás téměř známá. Stojí však za pozornost pro svoji specifickou krásu a inspiraci švédskou přírodou. Larssonův kontrabasový koncert zazní v České republice zcela poprvé v podání vynikajícího kontrabasisty Jana Smažíka, člena orchestru ND v Praze. Koncert doplní romantická Serenáda pro smyčce nejvýznamnějšího dánského skladatele Carla Nielsena. Uzavře jej pak část z rozsáhlé skladby F. Schuberta, proslulá a uhrančivá „Smrt a dívka“.
Jaroslav Šonský je český houslový virtuos a hudební manažer, který žije trvale ve Švédsku, ale často působí i v Praze. Vede zde svůj smyčcový soubor vynikající úrovně, Martinů Strings Prague, za kterým ze Švédska dojíždí. V zahraničí Jaroslav Šonský intenzivně propaguje českou hudbu, zde v Česku naopak hudbu severskou a často tak s Martinů Strings Prague koná takřka průkopnickou práci, protože mnohá díla severských autorů u nás nejsou vůbec hrána. Tak je tomu i v případě skladby Carla Nielsena – Serenády pro smyčcový orchestr, kterou Jaroslav Šonský se svým souborem provedl v roce 2015 v české premiéře a na koncertě 2. 6. zazní teprve podruhé. Podobně je to i se skladbami L.E. Larssona, pozdně romantického švédského skladatele, jehož unikátní kontrabasový koncert bude proveden v české premiéře a potěšíme se i populární Larssonovou Romancí, kterou všichni Švédové milují, v Česku ji slyšel však málokdo. Koncert se koná pod záštitou velvyslankyně Švédska, J.E. Viktorie Li.
Doporučujeme rezervaci na webu www.dominikanska8.cz.
VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ (doporučená výše 100,- Kč)
Kontakt: Martina Fialková, m.fialkova@centrum.cz, tel: 603 930 074
Pozvánka ke stáhnutí,   tisková zpráva,   článek o projektu České kořeny

Barokní refektář u dominikánů, Jilská 17a, Praha 1

nahrávám mapu....