Sledujte nás

Kuba – zchudlá nevěsta s problémy a světlou budoucností

… v úterý, 23.5.2017 nás čeká velmi zajímavá přednáška o Kubě, člověka, pohybujícího se mnoho let po latinské Americe, pana Milana Harmáčka, ve spolupráci s JUDr. Alešem Spáčilem, expertem na FVL nejen v této oblasti, ze spol. Greenbuddies. Projdeme minulost, vývoj a přítomnost, společnost i ekonomiku, od osídlení přes revoluci až po dnešek. V druhé části pak investiční příležitosti, obory, formy, pravidla hry a rizika.

Milan Harmáček je matador Kuby a dokáže hodiny o Kube zajímavě povídat. Projdeme tři obecná témata, která jsou vhodná pro kohokoli, kdo na Kubě chce podnikat (nebo zjisti, jak to i v kontextu obecného povědomí na Kubě vypadá dnes) a jedno speciální:

– kdo dnes na Kubě podniká, jaké tam má úspěchy

– jak to tedy v reálu dnes vypadá s politikou na Kubě? Můžeme čekat nějaké změny? Jaké?

– jak funguje business, největší rizika, čím je naopak Kuba přítažlivá

Spíše v obecné rovině pak přidáme speciální téma: ve třech pánové pracovali celý rok na přípravě projektu pro kubánskou energetiku. Kuba chce a musí nahradit značnou část svých kapacit obnovitelnými energetickými zdroji. Má pro to mimořádně vhodnou geografii a ekonomická fakta tomu rovněž velmi nahrávají, s ohledem na to, že vyrábějí 98% energie z mazutu. Kubánští energetici mají s českou energetikou výborné zkušenosti a řada z energetiků zde studovala. Systém, který však kubánci nastavili, je do značné míry chybný, což řada zahraničních investorů nezaznamenala. Přenášející se domnívají, že vědí jak je možné situaci zdárně obejít. Tuto investici rádi představí a je myslitelná i jakákoliv spolupráce  v rámci Greenbuddies.

Venture Club pro své členy a zájemce o členství pořádá další letošní prezentaci s diskusí se zkušenými investory.

Sejdeme se opět v paláci Konvikt – přihlášení najdete níže.

Těšíme se na Vás.

palác Konvikt, Bartolomějská 11, Praha 1

nahrávám mapu....

Rezervace

Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pro více výhod zaregistrujte.

Rezervace jsou uzavřeny.

Vaše údaje zpracováváme podle zásad o ochraně osobních údajů.