Sledujte nás

Letní prázdninová akce – Vyšehrad jak jej neznáte

Přátelé, 19.7. se sejdeme na Vyšehradě, u Baziliky sv. Petra a Pavla – zahájíme prohlídkou a pokračujeme na přilehkém hřbitově. Poté sejdeme procházkou k Vltavě (s pohledem na Pražský hrad jako na obrázku zde) na posezení do restaurace Podolská kotva, kde nás bude čekat připravené občerstvení a můžeme se zdržet, jak bude libo.

Každou celou hodinu Vyšehrad rozezní zvonohra kapitulního kostela, jenž prošel za 950 let od svého založení mnoha stavebními úpravami. V r. 1903 byla dokončena poslední přestavba, která vtiskla kostelu dnešní neogotickou podobu. Interiér je bohatě zdoben ornamentální a figurální secesní nástěnnou malbou. V klenotnici chrámu je zpřístupněna expozice šperků a vzácných tkanin Vyšehradské kapituly.

Prohlídka je zajištěna ve spolupráci s Pražskou informační službou a těšíme se na zajímavý výklad a hlavně, příjemné setkání s Vámi všemi. Určitě  přijde řeč i na novinky v projektech 😉

Jako obvykle, vstup po registraci předem. Pro členy klubu 1 lístek na osobu v ceně členství pro „Základní“ členství, 2 pro „Řádné“ členství. Pro nečleny vstupné 500 Kč, občerstvení v ceně vstupného.

Hezké léto a na viděnou zde, nebo v pak v srpnu, 1ž. v úterý. Standardní program pak pojede zase od září.

Zdraví

Petr Šedivý

 

Bazilika sv. Petra a Pavla na Vyšehradě, Štulcova, Praha 2

nahrávám mapu....

Rezervace

Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pro více výhod zaregistrujte.

Rezervace jsou uzavřeny.

Vaše údaje zpracováváme podle zásad o ochraně osobních údajů.