Sledujte nás

Polsko – jak se žije u sousedů

Venture Club zahajuje novou řadu setkání se „sousedy“, tedy s lidmi ze sousedních zemí, kteří nám povědí, co je v jejich zemích aktuálně zajímavého. Ty země jsou čtyři: Polsko, Slovensko, Německo a Rakousko. První povídání bude právě o Polsku.

Naším hostem bude ředitel Polského institutu v Praze Maciej Ruczaj, který žije již 20 let v Praze a mluví skvěle česky. Vystudoval politologii a mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd a anglistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a napsal knihy Návrat člověka bez vlastností a Pravým okem, antologie současného polského politického myšlení.

Maciej Ruczaj: V polských médiích česká politika nikoho nezajímá
Maciej Ruczaj, zdroj: www.euro.cz

Polsko šlo v posledních letech neskutečně ekonomicky nahoru, a na začátku roku 2020 je jeho ekonomický růst dokonce dvakrát rychlejší než v Česku. Polsko však není jen partnerem na poli ekonomickém a zajímavým a obrovským trhem plným příležitostí, je to také historicky a kulturně významná země. A zejména na tuto její stránku se Maciej Ruczaj zaměří.

Věděli jste, že má Polsko pět nositelů Nobelovy ceny za literaturu, že ho loni navštívilo více turistů než Česko a že mají 16 míst zapsaných na seznamu UNESCO? Během přednášky se o tom všem dozvíte a ještě mnohem více. Zjistíte také něco o jejich minulé i současné kultuře, o nejkrásnějších místech k návštěvě, o historii, filmech, sportu, kuchyni a o vyhlášených restauracích. Jednoduše vše, co vás může zajímat.

Autor bestselleru Gottland Mariusz Szczygieł hovoří často o polském čechofilství, zálibě Poláků v Česku, možná je právě toto šance objevit známé, méně známé i zapomenuté krásy Polska.

Tak neváhejte a přijďte. První díl se koná již 10. 3.!

Těšíme se na setkání.

Radim Horák a Petr Šedivý

palác Konvikt, Bartolomějská 11, Praha 1

nahrávám mapu....

Rezervace

Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pro více výhod zaregistrujte.

Rezervace jsou uzavřeny.

Vaše údaje zpracováváme podle zásad o ochraně osobních údajů.