Sledujte nás

VC Blockchain Fund vyplácí 24,6%

Venture Club Blockchain fund (VCBF) loni investoval  cca 9 milonů Kč (402 tisíc USD) do Rockaway Blockchain Fund, společnosti Rockaway. Po cca 8mi měsících investoři dostávají nyní první výplatu, vracíme jim 23,4% vkladů.

Ti co sledují informace v klubové platformě Invest a aktualizace u investice VCBF tuší. Na pozadí je velmi dobrý obchod. Jedna z cca 50ti pozic fondu – Solana – přinesla při prodeji cca 10% držené pozice k 30ti milionům USD. A stále platí – Rockaway Blockchain Fund postupně nakupuje další pozice a realizuje další capital call – „volá“ si sjednané peníze investorů. Současně výnosy získané prodejem vyplácí. Aktuálně se obě operace sešly. Zjednodušeně řečeno, 100 tisíc dolarů jsme měli poslat a 103 tisíc dolarů získali. Po konverzi na korunu si tak investoři rozdělí ve Venture Clubu přes 2,2 miliony Kč – účetně formou vrácení vkladu. Uvidíme, povede se stejné letos ještě jednou 😉 ? 
Samozřejmě, kryptoměny představují velmi rizikovou oblast investování, s velkou volatilitou. Na druhou stranu, stále je předpoklad růstu segmentu v nejbližších letech řádově 300x. Proto jsme se loni rozhodli investovat do infrastruktury kryptoměn – stále větší objem realizovaný v kryptoměnách a projektech blockchainu potřebuje zázemí v burzách, v nástrojích na obchodování a držení, v evidenci. Blockchainu si začínají všímat i banky a státy pro reálné využití pro nezměnitelnou evidenci. Odvětví extrémně roste.
Po roce můžeme říci: investice do Rockaway Blochchain Fundu a tím získaná diverzifikace rizika v zajímavé oblasti přimesla první ovoce. Není tak vyloučené, že podobný fond zainvestujeme letos znovu. Zajímalo by vás to?  Ano? Registrujte si členství.

[gtag event="single_post_view"]