Sledujte nás

Venture Club investoval milion USD do SANEZOO

Venture Club investoři podpořili deep-tech startup, brněnskou firmu SANEZOO, investicí přes 26 milionů Kč. Společnost se zabývá strojovým viděním a náročnou kontrolou kvality matných a lesklých povrchů. Další aplikací pro užití vlastního hardwaru – kamer a světel – v kombinaci s softwarem s AI je odebírání součástek pro roboty všech světových značek. Firma po pěti letech fungování nabírá investici pro další rozvoj, například i pro zákazníky v USA. Blíží se černým číslům a zdá se, do 4-5 let by mohla být zajímavá pro větší globální hráče v automatizacích výrobních linek.

Venture Club investoři díky objemu investice a schopnosti pomoci firmě i dalším řízením či konzultacemi pro efektivnější rozvoj získali místo ve správní radě společnosti. Pro členy klubu tak zajišťuje kvalitní informační servis.

O vstupu si zájemci mohli přečíst od 16.8. ve vydané tiskové zprávě. Media o nás psala například 17.10. zde. V BYZNY24 na ČT24 byl CEO projektu pan Luboš Brzobohatý 16.11.2023, záznam je zde. Popis projektu najdete v sekci Investice.

Poznámka: do prosince 2023 klub investoval do SANEZOO další prostředky. Celkový objem za klub je tak cca 37 milionů Kč.

[gtag event="single_post_view"]