Sledujte nás

Barack Obama a jeho stopa v americké politice, kultuře a společnosti

Připravili jsme zajímavý večer – s amerikanistou panem Martinem Svobodou. Znát ho můžete z překladu pro nakladatelství ARGO, kde vyšla knížka Země zaslíbená, paměti Baracka Obami. Martin vystudoval angličtinu a dlouhodobě se zajímá o politiku USA. Témat se nabízelo více, například proč došlo k zvolení Donalda Trumpa a později Joe Bidena. Uvažovali jsme i komentáře k aktuální situaci vzhledem k NATO a Ukrajině/Rusku, Covid či americký potratový spor. Nicméně, nakonec se dohodla prezentace navazující na zmíněnou knížku –  „Barack Obama a jeho stopa v americké politice, kultuře a společnosti“.

Prezentace stručně představí život a politickou dráhu Baracka Obamy, 44. prezidenta Spojených států amerických, a zaměří se na tři hlavní vnitropolitická témata: ekonomickou krizi v roce 2008 a její řešení, zdravotnickou reformu a klimatický zákon; a tři zahraničněpolitické otázky: válku v Afghánistánu, rozpínající se Rusko, arabské jaro. Dotkne se také rasových vztahů v Americe, personálních změn na Nejvyšším soudu či snahy zadržovat Čínu pomocí systému mezinárodního obchodu.

Martin Svoboda (1975) vystudoval anglistiku a bohemistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde získal i doktorský titul z lingvistiky. Studoval na Texas A&M University v College Station v Texasu, kde také učil potomky českých usedlíků češtině. Pracoval jako překladatel a redaktor pro nakladatelství Argo. Nyní pracuje v mediálním oddělení Člověka v tísni, nadále překládá beletrii a komiksy.

Večer mimo úvodní prezentaci bude pojat jako beseda, očekáváme zajímavou diskuzi. Na akci bude k dispozici a k zakoupení již zmíněná knížka.

Přihlásit se můžete pro osobní nebo on-line účast, po předchozí registraci na akci níže. Kdo přijde osobně, na toho čeká navíc malé občerstvení.

Těšíme se!

Park Atrium u spol. 2N, Pod Vinicí 2028/20, Praha 12

nahrávám mapu....

Rezervace

Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pro více výhod zaregistrujte.

Rezervace jsou uzavřeny.

Vaše údaje zpracováváme podle zásad o ochraně osobních údajů.