Sledujte nás

Den D 36 Czech Worms

Věděli jste, že živočišná výroba představuje jednoho z největších producentů skleníkových plynů?

Celková produkce těchto plynů představuje 7,1 gigatun ekvivalentu CO2ročně, což je 14,5 % všech antropogenních emisí skleníkových plynů. Nejvíce produkovaným plynem v tomto odvětví je metan, který představuje 44% emisí skleníkových plynů v živočišné výrobě.

Při porovnávání sledovaných druhů jedlého hmyzu a hospodářských zvířat bylo zjištěno, že jedlý hmyz produkuje řádově 100 –1000 krát méně oxidu uhličitého než hospodářská zvířata. Tento rozdíl je dle Quinlan a Gibbs (2006) způsoben fyziologií dýchání hmyzu a to především nesouvislým výdejem oxidu uhličitého z organismu, což má za úkol snížit výdej vody z těla hmyzu.

Jedním z zajímavých jedlých druhů je potemník moučný… možná náhrada proteinů, použitelná jak pro zverimex, tak i v stravování nás, lidí.

Podíváme se na projekt hmyzí farmy, zaměřený na produkci právě potemníka moučného – a zajímavou investici.

Nevěříte? Dobrým příkladem můžou být cvrčci… a investici pana Janečka, firmu Sens, kde dnes dodávají za desítky milionů Kč měsíčně své produkty a uvažují o expanzi do Německa. Náš zájemce o investici na začátek uvažuje dodávat pro chovatele, přes zverimex.

Večer od 17 hodin věnujeme na začátku rekapitulaci projektů, představíme se vzájemně.

Od 18ti hodin pak poběží vlastní prezentace projektu Czech Worms, pana Petra Havelky, ze Všetat a jeho červí farmě, kterou přes rok buduje.

Podklady najdou členové Venture Clubu jako obvykle v části Investice – projekty – Czech Worms.

Pro přihlášení prosím použijte registraci níže – před večerem pak obdržíte link na přihlášení. Během večera bude prostor na dotazy, ať už přes chat, či osobně. Stačí Vám PC s připojením do internetu, lépe s kamerou a mikrofonem. Opakované přihlášení na akci je možné jen členům Venture Clubu. Nemáte členství a už jste u nás byli? Udělejte si registraci do klubu a můžete se přihlásit. První návštěva je možná i bez členství.

Děkujeme a těšíme se na zajímavý večer.

Petr Šedivý

Venture Club z.s.

Microsoft Teams Meeting, online, Praha 1

nahrávám mapu....

Rezervace

Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pro více výhod zaregistrujte.

Rezervace jsou uzavřeny.

Vaše údaje zpracováváme podle zásad o ochraně osobních údajů.