Sledujte nás

Svatojakubské varhany

Naše druhé letní setkání nás zavede k největším pražským varhanám z r. 1705, do barokního refektáře u sv. Jiljí a nakonec do pověstného Montíku, kde se vždy potkávala vybraná společnost.  

Na co se můžete těšit?

V 18:00 se sejdeme v bazilice sv. Jakuba a prohlédneme si zdejší unikátní varhany z r. 1705, největší v Praze. Až budou nasyceny naše oči, můžeme se oddat sluchovému zážitku v podobě privátního varhanního koncertu v podání vynikající Ireny Chřibkové, která zde pořádá i Mezinárodní varhanní festival.

Poté se přesuneme k Sv.Jiljí – projdeme barokní refektář, podíváme se na rekonstruované prostory pana arch. Pleskota a akci zakončíme u občerstvení v nedalekém Café Montmartre, kde se potkávala od r. 1912 pražská literární a bohémská společnost.

Průvodkyní na naši cestě nám bude Martina Fialková, která je členkou klubu a mnozí z vás ji už znají jako nadšenou propagátorku kvalitního českého umění v Čechách i zahraničí. Díky ní jsme měli loni možnost účastnit se moc zajímavého festivalu České kořeny.

Přidáte se?

Akce je určena pro členy klubu i jejich hosty. Příspěvek účastníků ve výši 200 Kč klub doplní o dalších 200 Kč, čím přispějeme do fondu na rekonstrukci varhan u Sv. Jakuba, jejichž stav vyžaduje velmi nákladnou opravu. Večerní občerstvení je pro základní členy v ceně členství pro jednu osobu, pro řádné členy i pro dvě osoby zdarma. Pro hosty činí příspěvek na občerstvení 300 Kč.

Na setkání se těší
Petr Šedivý a Martina Fialková

Bazilika sv. Jakuba, Malá Štupartská 6, Praha 1

nahrávám mapu....

Rezervace

Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pro více výhod zaregistrujte.

Rezervace jsou uzavřeny.

Vaše údaje zpracováváme podle zásad o ochraně osobních údajů.